Blog
Jak powstaje beton i czym są mieszanki betonowe?
Właściwy proces powstawania betonu rozpoczyna się od przygotowania mieszanki betonowej. Składniki, czyli cement, kruszywo oraz woda, są dokładnie mieszane ze sobą, aż do uzyskania jednolitej masy o właściwych proporcjach. Następnie mieszanka betonowa jest układana w formach lub szalunkach, które nadają betonowi pożądany kształt. Wprowadzenie dodatkowych domieszek oraz odpowiednia obróbka powierzchni betonu pozwala na uzyskanie licznych efektów wizualnych oraz technicznych.
Jakie cechy charakterystyczne mają betony towarowe?
Betony towarowe to szczególny rodzaj betonu, który jest szczególnie stworzony do wytwarzania konkretnych produktów z betonu. Są one bardziej odporne na ścieranie, uderzenia i oddziaływanie działań mechanicznych niż typowe betony. Betony towarowe są także mniej podatne na wilgoć i chemikalia, dzięki czemu są szeroko stosowane w przemyśle budowlanym.
Ściany prefabrykowane, czy murowane? Porównanie
Planując budowę domu, należy wziąć pod uwagę solidność jego wykonania, energooszczędność oraz dostępny budżet. Jednocześnie rynek materiałów budowlanych oferuje coraz więcej możliwości. W tym artykule poznamy zalety i wady ścian z prefabrykatów i murowanych, co pozwoli Tobie podjąć świadomą decyzję, która opcja jest odpowiednia dla Twojego projektu.
Jak powstają betonowe płyty drogowe?
Betonowe płyty drogowe wykorzystywane są niezwykle często, a ich zastosowanie głównie ogranicza się do budownictwa drogowego. Przede wszystkim wynika to z tego, że montuje je się znaczenie szybciej i taniej niż asfalt. Jednak skoro często są substytutem asfaltu i muszą spełniać normy podobne do tych nakładanych na ten materiał, to i ich wytrzymałość musi być naprawdę duża.
Główne parametry ścian z keramzytu
Budowa domu to czasochłonny i kosztowny proces. Nie zawsze tak musi być. Istnieją na rynku surowce, dzięki którym można przyspieszyć i ułatwić pracę nad obiektem budowlanym. Jednym z nich jest keramzyt, na którego rosnącą popularność wpływają wyjątkowe właściwości fizykochemiczne oraz szybkość i łatwość montażu.
Gdzie i kiedy stosuje się płyty drogowe?
Płyty drogowe, jak wskazuje już nazwa, są betonowymi, wykonanymi z prefabrykatów lub żelbetu płytami wykorzystywanymi do wyłożenia nawierzchni dróg. Wyróżnia się cztery najpopularniejsze rodzaje płyt drogowych: JOMB, MON, JUMBO i MEBA. Każdy z nich lepiej sprawdzi się w innych warunkach, ale i każdy może być wykorzystany do utwardzenia drogi.
5 zastosowań betonu towarowego
Ogrodzenia betonowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jakie są ich najpopularniejsze zastosowania?
Dlaczego betonowy zbiornik na deszczówkę to dobry wybór?
Zbiorniki na wodę deszczową są coraz popularniejszym rozwiązaniem w domach jednorodzinnych. Pozwalają na zgromadzenie wody opadowej, która zazwyczaj spływa z dachu i po prostu wsiąka w ziemie lub do kanalizacji. Posiadanie własnego zbiornika na deszczówkę pozwala na późniejsze jej wykorzystanie do nawadniania ogrodu, napełnienia basenu, sadzawki lub podlania trawnika.